Dubravka Blažić, prof.

PROFESOR ENGLESKOG JEZIKA

Dubravka Blažić, prof.Profesorica Blažić je zaposlena u Svijetu jezika, Vodnikova, kao samostalni profesor engleskog jezika i mentor. Živjela je u Engleskoj te je jezično kompetentna, a ima veliko iskustvo jer je predavala na svim modulima i stupnjevima, svim dobnim skupinama, od vrtića, osnovne škole preko gimnazije, fakulteta i biznisa do odraslih na akademskom nivou. Nastoji polaznike i gimnazijalce motivirati i osposobiti za učenje izmišljajući metafore i mnemotehnike za lakše pamćenje i usvajanje znanja. Također inzistira na fonetici i neprestano 'brusi' i ispravlja polaznike dok ne postignu što pravilniji izgovor. Putuje po Lijepoj našoj i održava radionice kao autorica udžbenika Dip in 4 za četvrti razred osnovne škole po kojem radi 36% hrvatske djece. I u BiH se uči po njezinom udžbeniku, ali u šestom razredu. Sudionica je i predavačica na mnogim nacionalnim i međunarodnim kongresima a u Hrvatskoj udruzi profesora engleskog HUPE članica je Upravnog odbora i obnaša funkciju blagajnice. Vjeruje da je važno probuditi ljubav prema predmetu koja će onda rezultirati sjajnim angažmanom i izvrsnim ocjenama polaznika i gimnazijalaca.