Tel: 01/4877-800 Fax: 01/4877-808
Mob:
098/211-269

Osnivač Gimnazije Marul: CENTAR ZA STRANE JEZIKE VODNIKOVA®, ZAGREB

Poruka vezana uz trenutnu situaciju

Poštovani roditelji, dragi učenici,

ovih dana dogodili su nam se događaji za koje bismo rekli da je nemoguće da se dogode; uslijed pandemije šokirao nas je potres. Doživljavajući istodobno te dvije opasnosti osjećali smo cijeli niz neugodnih emocija; tjeskobu, zabrinutost, bespomoćnost koje su sasvim normalan odgovor na nenormalnu situaciju. Sve to pokazalo nam je kako život baš i ne možemo kontrolirati. S druge strane, pokazalo nam je kako smo mi ljudi prilagodljiva bića sposobna doživjeti, proživjeti i preživjeti sve navedeno.

Nadamo se da ste Vi i Vaše obitelji dobro gdje god da jeste. Škola je pretrpila manja oštećenja o kojima su obavještene potrebne institucije. Svjesni smo da su neki učenici i nastavnici morali napustiti svoje domove jer su se pokazali nesigurnima, njima posebno šaljemo želje za što bržu normalizaciju situacije i povratak kući.

Iako smo u ovom teškom razdoblju, nastava na daljinu ide dalje kao neki vid rutine koji nam pomaže prevladati navedene nedaće. Kako bismo dobili dodatnu odgovarajuću i stručnu podršku, Ministarstvo znanosti i obrazovanja je aktiviralo krizne timove koje možemo kontaktirati mailom i telefonom (kurikulum@mzo.hr /Nataša Grundman Slavić – 091 1667882). Također, tim za krizne intervencije Društva za psihološku pomoć napravio je letke za roditelje, učenike i nastavnike.  Svemu navedenom možemo pristupiti i preko poveznice “Podrška nakon teškog događaja”.

Nadalje, svi Vaši profesori, školska psihologinja (ppervan@gimnazijamarul.hr/ 095 4877 204) i ravnateljica (095 4877 235 ili 098 211 269) su Vam uvijek na raspolaganju za razgovor.

Živite u nadi za bolje sutra, budite hrabri, pomozite i čuvajte sebe i druge. Prebrodit ćemo mi to i biti opet svi zajedno. Ako trebate neku pomoć, slobodno nas kontaktirajte.

Vaša psihologinja Petra Pervan i

Vaša ravnateljica Veronika Javor