Privatna Gimnazija Marul, Vodnikova 12, 10000 Zagreb
Tel: 01/4877-814 Fax: 01/4877-808
Mob:
095/4877-235 ili 098/211-269
E-mail: marul@gimnazijamarul.hr

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara

Povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, 18.11. 2019., organizirana je terenska nastava pod vodstvom Marulovih profesora geografije Berislava Rusana i profesora povijesti Marka Ardizzonea. Ova terenska nastava je organizirana u suradnji s zagrebačkom XV. gimnazijom, tako da su u njoj sudjelovali učenici i profesori iz obje škole. Zajedno smo, noseći hrvatske zastave, sudjelovali u Koloni sjećanja na žrtvu i stradanje Vukovara u ratu, poslije čega smo posjetili masovnu grobnicu na Ovčari, spomenik prvom hrvatskom predsjedniku doktoru Franji Tuđmanu, Bijeli križ. Program je završio promatranjem paljenja memorijalnih lampiona uz Dunav. Osim odavanja pijeteta poginulim braniteljima i civilima i odrađivanja edukativnog dijela terenske nastave, učenici Gimnazije Marul i XV. gimnazije su, uz posredstvo udruge “Duga”, sudjelovali u humanitarnoj akciji pomoći materijalno ugroženim obiteljima herojskog grada na istoku Hrvatske.

 

Podijeli: