Privatna Gimnazija Marul, Vodnikova 12, 10000 Zagreb
Tel: 01/4877-814 Fax: 01/4877-808
Mob:
095/4877-235 ili 098/211-269
E-mail: marul@gimnazijamarul.hr

Izložba  “Kapa dolje – priča o (ne)pokrivanju glave”

Izložba  “Kapa dolje – priča o (ne)pokrivanju glave”

Učenici 3.a razreda su pod vodstvom prof. Franje Solde u petak, 18. listopada 2019. posjetili Etnografski muzej gdje su uz stručno vodstvo pogledali zanimljivu izložbu  “Kapa dolje – priča o (ne)pokrivanju glave” koja prikazuje ulogu pokrivala za glavu u različitim dijelovima Hrvatske i Europe. Učenici su na primjerima različitih izložaka mogli prepoznati simboličku ulogu dijelova materijalne kulture kao i osvijestiti kulturnu i vjersku raznolikost.

 
 
 
 
 

Također, učenici su razgledali i stalni postav muzeja u kojem su izložene narodne nošnje iz Hrvatske s kraja 19. i početka 20. stoljeća te vrijedna zbirka predmeta izvaneuropskih domorodačkih kultura iz Afrike, Australije, Azije i Južne Amerike.

 
 
 
 

Ovaj posjet se izvrsno uklopio u nastavu sociologije i obradu nastavne cjeline “Kultura”. Učenici su uživali u zanimljivom posjetu tijekom kojega su imali priliku povezati usvojeno znanje s konkretnim primjerima materijalne kulture.

 

 

Podijeli: