Privatna Gimnazija Marul, Vodnikova 12, 10000 Zagreb
Tel: 01 / 4877-800   Fax: 01 / 4877-808   Mob: 095 4877 235
E-mail: [email protected]

Osnivač Gimnazije Marul – CENTAR ZA STRANE JEZIKE VODNIKOVA®, ZAGREB

Terenska nastava

Terenska nastava

Dana 17.5. održana je terenska nastava pod nazivom “Razgled grada Zagreba”. Učenici su zajedno  uz licenciranog turističkog vodiča i profesora povijesti Marka Ardizzone te profesoricu engleskog jezika Dubravku Blažić, obišli centar grada Zagreba naučivši ponešto o povijesti, kulturi, urbanizmu i ostalim zanimljivostima našeg glavnog grada.

 

 

Učenici i profesori obišli su trgove i parkove “Lenuzzijeve potkove”, Trg bana Josipa Jelačića, Zagrebačku katedralu, Dolac, Tkalčićevu ulicu, Radićevu ulicu, Kamenita vrata, Markov trg, crkvu Svete Katarine, kulu Lotrščak te su se na kraju spustili slavnom uspinjačom do Ilice. Na svakom od navedenih lokaliteta je održano kratko predavanje o svakom od njih, dok je posljednja stanica bila slastičarnica gdje je završeno ovo lijepo terensko druženje.

Podijeli: