Privatna Gimnazija Marul, Vodnikova 12, 10000 Zagreb
Tel: 01 / 4877-800   Fax: 01 / 4877-808   Mob: 095 4877 235
E-mail: [email protected]

Osnivač Gimnazije Marul – CENTAR ZA STRANE JEZIKE VODNIKOVA®, ZAGREB

Posjet Hrvatskom saboru

Posjet Hrvatskom saboru

U srijedu, 3. travnja 2019., učenici 4. a razreda su pod vodstvom prof. Franje Solde posjetili Hrvatski sabor. Uz stručno vodstvo naši maturanti su razgledali predvorje saborske zgrade, dio protokolarnih prostorija te su s galerije pratili dio plenarne sjednice. Učenici su s velikim zanimanjem pratili raspravu nakon čega su imali priliku razgovarati sa zastupnicima koji su strpljivo odgovarali na pitanja naših maturanata.

Ovaj posjet se izvrsno uklopio u program nastave politike i gospodarstva jer su učenici mogli provjeriti i proširiti stečeno znanje o funkcioniranju Hrvatskoga sabora kao nositelja zakonodavne vlasti u Republici Hrvatskoj. Vjerujemo i da će posjet pomoći našim učenicima da razviju osjećaj odgovornosti za vlastiti doprinos civilnom društvu.

Podijeli: