Privatna Gimnazija Marul, Vodnikova 12, 10000 Zagreb
Tel: 01 / 4877-800   Fax: 01 / 4877-808   Mob: 095 4877 235
E-mail: vjavor@gimnazijamarul.hr

Luka Würsching član Odbora mladih Poliklinike zaštitu djece i mladih grada Zagreba

Luka  Würsching član Odbora mladih Poliklinike zaštitu djece i mladih grada Zagreba

Jučer je održana druga međunarodna konferencija o STOP programu: prava djece i mladih u kaznenom postupku i izazovi u primjeni alternativnog pristupa u organizaciji sutkinje dr. sc. Lane Peto Kujundžić i Udruge sudaca za mladež. Poliklinika je bila suorganizator događaja. Prof. Dr Buljan Flander je održala predavanje o znanstvenim potvrdama učinkovitosti alternativnih mjera prema maloljetnicima u sukobu sa zakonom odnosno o slabijoj učinkovitosti institucionalnih mjera i zatvora. Posebno su značajan doprinos konferenciji dali članovi našeg Odbora mladih koji su za potrebe konferencije režirali i snimili film o STOP programu koji je jučer premijerno emitiran i nagrađen velikim pljeskom. Proveli su cijeli dan s nama, uključivali se u raspravu, a družili smo se i navečer na prijemu u palači Dverce gdje nam je domaćin bio Grad Zagreb odnosno dogradonačelnica dr. sc. Jelena Pavičić Vukičević koja je u svom govoru naglasila važnost sudjelovanja mladih na ovakvim događanjima. I predavačice iz UN-a i Europske komisije istaknule su također vrijednost glasa mladih na ovoj konferenciji i svugdje gdje se govori o njihovoj dobrobiti i njihovim pravima.