Privatna Gimnazija Marul, Vodnikova 12, 10000 Zagreb
Tel: 01 / 4877-800   Fax: 01 / 4877-808   Mob: 095 4877 235
E-mail: vjavor@gimnazijamarul.hr

Maturalno putovanje (26. 8. – 01. 09. 2018.)

Maturalno putovanje (26. 8. – 01. 09. 2018.)

Na krilima velike bijele ptice, vinuli smo se pod oblake na put prema nebu Španjolske. Nakon dva sata smo sletjeli  u zračnu luku Girona odakle smo se autobusom odvezli do Llorete de Mara gdje se nalazio naš hotel. Nakon smještaja u sobe smo večerali, a potom otišli odmoriti oči kako bismo dan poslije mogli budni uhvatiti u okvir trepavica ljepote koje su mamile iz svakog kuta. Probuđeni sunčevim zrakama, uputili smo se u razgledavanje. Velika pješčana plaža prostirala se pred našim očima, a ljeskanju Sredozemnog mora mnogi nisu odoljeli pa su se prepustili valovima osvježenja.  Nakon toga smo bili spremni za odlazak u Barcelonu koja nas je očarala bogatstvom stilova. Svojim smo koracima kročili čuvenom ulicom La Rambla, a nismo zapustili ni ostale ulice i trgove koji krase grad. Sljedeće je odredište bio stadion Camp Nou. Sada već dobro razgibani, mogli smo odigrati utakmicu razgledavanja tog čudesnog labirinta. Po povratku iz Barcelone smo večerali, a potom smo išli u istraživanje noćnog života Llorete de Mara. U srcu Španjolske odzvanjale su note hrvatske glazbe, a Španjolci su nas pozdravljali na našem jeziku. Sljedećeg smo dana posjetili Tossu de Mar gdje smo se prepustili morskim čarima. Četvrtog smo se dana  zaputili prema Montseratu, poznatom svetištu Crne Gospe ”la Morente” i simbolu Katalonije. Nakon toga smo otišli do Barcelone kako bismo vidjeli program Čarobnih fontana. Sljedeći je dan opet bio rezerviran za Barcelonu koja je još uvijek ostala neistraženo vrelo čari. Trebalo je vidjeti Sagradu Familiu, a posjetli smo i čuveni Akvarij u kojem smo okruženi morskim svijetom imali osjećaj da plivamo među morskim psima. Šestog smo se dana odjavili iz hotela i krenuli prema Figuerasu posjetiti muzej Salvadora Dalija, a potom smo se u mjestu Grasse, u tvornici parfema, upoznali s mirisnim notama različitog bilja i načinom proizvodnje mirisnoga blaga. Čekao nas je dug put do Nice na kojem smo panoramski razgledali Canes, poznati festivalski grad. U večernjim smo satima stigli u Nicu, smjestili se u hotel, a potom kratko prošetali najpoznatijom ulicom. Sljedeći je dan bio rezerviran za odlazak uz usputni razgled još nekih destinacija. Tako smo se zaustavili u Monacu i prošetali Monte Carlom nakon čega smo nastavili put prema Zagrebu u koji smo stigli u kasnim večernjim satima, izmoreni i spremni za živopisne snove s potpisom Španjolske i Francuske.

Designed & Developed by ThemeXpert