Tel: 01/4877-814 Fax: 01/4877-808
095/4877-235 ili 098/211-269
E-mail: marul@gimnazijamarul.hr

Znanstveni petak

Pod vodstvom profesorica Novaković i Marceljak, dana  27.2., od 11-14 sati učenici 1. A Gimnazije Marul sudjelovali su radionicama Zoološkog zavoda biološkog odsjeka Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu.

Program radionica:

11-12 sati – Fosili i okoliš (izv. prof. dr. sc. Goran Kovačević)
Učenici su pod stručnim vodstvom proučavali fosile i na temelju vlastitog zapažanja donosili zaključke.
12-13 sati – Zbrika Zoologijskog zavoda (doc. dr. sc. Jasna Lajtner)
Šetnjom kroz zoloošku zbirku učenicima su predstavljene metode konzerviranja, te su   upoznali glavne sjkupine životinjskih organizama.

13-14 sati – Određivanje metaboličkih plinova u vodi (izv. prof. dr. sc. Ivančica Ternjej)
Znanje kemije u ovoj radionici iskorišteno je kako bi se shvatila važnost ekoloških
istraživanja. Određivanjem količine otopljenog kisika i vezanog uglikovog (IV) oksida u vodi učenici  su pokušali odrediti koliko je ispitivana voda pogodna za život vodenog bilja i životinja.

Ovakav malo drugačiji  način rada bio je veoma zabavan i nadasve poučan.

Hvala prekrasnim profesorima na pomoći i suradnji.

Doći ćemo opet!