Osnivač Gimnazije Marul
CENTAR ZA STRANE JEZIKE
VODNIKOVA®, ZAGREB

Riječ ravnateljice

Gimnazija Marul, koju je osnovao Centar za strane jezike poznatiji kao Vodnikova, počela je s radom prve generacije učenika.

Riječ je o gimnaziji koja je za svoj rad dobila dopusnicu ministarstva MZOS-a i koja provodi nastavni plan i program za opću gimnaziju.

Profesorski tim Gimnazije Marul čine vrsni i iskusni predavači, autori brojnih udžbenika odobrenih od strane MZOS-a, mentori studentima fakulteta Zagrebačkog sveučilišta, članovi povjerenstva za  polaganje stručnih ispita, članovi Stručnih radnih skupina za sastavljanje tekstova državne mature i predavači u međunarodnom IB programu.

Osim svog profesorskog angažmana, profesori su maksimalno angažirani na brojnim izvannastavnim aktivnostima te svojim idejama i projektima čine školu mjestom poželjnim za boravak i učenje.

Specifičnost rada škole temelji se individualiziranom pristupu svakom učeniku ovisno o njegovim mogućnostima i afinitetima.

Cilj nam je kvalitetno i sveobuhvatno obrazovanje mladog čovjeka uz potpuno poštovanje njegove osobnosti, angažiranje njegovog potencijala, razvijanje kompetencija i sticanje trajnog znanja koje će mu osigurati ne samo upis na željeni fakultet nego i široko opće obrazovanje te senzibiliziranost za kulturne i umjetničke vrijednosti.

Učenici ove gimnazije pohađaju nastavu u malim razredima smještenim u obnovljenim i informatički opremljenim prostorijama u centru grada. Organizacija nastave temelji se na cjelodnevnom boravku od 8 do 16 sati gdje se učenicima nudi svakodnevna pomoć pri učenju i stalni mentorski nadzor. Osim brojnih izvanškolskih aktivnosti, učenicima su omogućeni susreti i druženja s poznatim stručnjacima iz raznih područja djelatnosti te posjeti kazalištima, predstavama i izložbama.

Za sva dodatna pitanja vezana za Školu, programe, načinu rada i upise, slobodno me nazovite na tel. 014877 800 ili 0914877235 ili mi pošaljite e-mail na vjavor@gimnazijamarul.hr

Veronika Javor, prof.
ravnateljica

Naši učenici o Gimnaziji Marul

"Pobijedila sam strah od odgovaranja. Razredi su manji, a profesori su uvijek spremni pomoći ako nešto ne razumijem. Poboljšala sam svoje rezultate iz kemije i geografije."

Dora Blaić

Vodnikova 12