Osnivač Gimnazije Marul
CENTAR ZA STRANE JEZIKE
VODNIKOVA®, ZAGREB

"Mi Ružni"

Humanitarni rad & potpora oboljelima od različitih psiho-fizičkih poteškoća.
Učenici 1. i 2. razreda su se tijekom nastave Etike pridružili hvalevrijednom projektu "MI RUŽNI".

Branimir Kamber, kineziolog, voditelj projekta "Mi ružni":

Zagreb.
Nakon završenog treninga na bazenu "Mladost" krenuo sam sa 16 korisnika Udruge "Egida” prema prostorijama Udruge na Medveščaku. Korisnici “Egide” su pretežno osobe sa blagom mentalnom retardacijom.
Po putu smo prošli kraj srednje strukovne škole na Savskoj cesti koja se nalazi odmah do legendarnog Studentskog centra.
Bilo je oko 10.30 ujutro.
Vrijeme velikog odmora i dosta učenika je bilo na cesti ispred škole. Izašli su zapaliti cigaretu i poslušati novi hit turbo folka. Ne svi, ali velika većina.
Dok smo prolazili “kroz njih”, osjetio sam kako je atmosfera naglo opala.
Okrenuo sam se oko sebe i shvatio da je to zbog NAS.
Naočigled je jasno da neki Egidovci imaju određenih psiho-fizičkih poteškoća.
Došao sam doma, uzeo papir i napisao tekst u kojem sam se priklonio RUŽNIMA.
I nitko to na glas neće kaže, a 99% ljudi misli tako.
Mi smo jadni. Da, to je riječ što svi drže na vrh jezika. Ali iz kvazi pristojnosti - neće kažu.
Mi smo RUŽNI.

Naši učenici o Gimnaziji Marul

"Pobijedila sam strah od odgovaranja. Razredi su manji, a profesori su uvijek spremni pomoći ako nešto ne razumijem. Poboljšala sam svoje rezultate iz kemije i geografije."

Dora Blaić

Vodnikova 12