Osnivač Gimnazije Marul
CENTAR ZA STRANE JEZIKE
VODNIKOVA®, ZAGREB

Izlet u Osijek

Srijeda, 12. listopada, tmurno i maglovito jutro najavljivalo je kišu. Puni entuzijazma, smjestili smo se u autobus i krenuli na put prema Kopačkom ritu. Uz pjesmu, smijeh i ugodne razgovore razbijali smo monotoniju kišnog jutra. Uvjereni smo bili da ćemo otjerati kapljice i da će nam se u nekom trenutku nasmiješiti sunce, ali je kišna glazba nadjačala naše glasove. Odlučili smo se za plan B i otišli u Bizovačke toplice. Učenici su bili zadovoljni promjenom, pa je moguće da su pjesmom zapravo dozivali, a ne tjerali kišu kako bi upravo tamo završili. Kad smo stigli na odredište, većina se odlučila za opuštanje u bazenima. Vjerujemo da su u toploj kupelji utopili svaku pomisao na školske klupe. Ostatak se zabavljao kuglajući ili igrajući biljar. Nakon dva sata opuštanja, uputili smo se u Osijek. Kad smo stigli, odlučili smo otići na ručak jer je kiša i dalje padala pa je šetnja Osijekom pala u drugi plan. Nakon ručka smo kratko prošetali i već je došlo vrijeme za povratak u Zagreb. Na povratku smo se vratili pjevanju, smijehu i razgovorima te sretno stigli u Zagreb u večernjim satima.

Naši učenici o Gimnaziji Marul

"Pobijedila sam strah od odgovaranja. Razredi su manji, a profesori su uvijek spremni pomoći ako nešto ne razumijem. Poboljšala sam svoje rezultate iz kemije i geografije."

Dora Blaić

Vodnikova 12